Trek v horách Rwenzori (3 134 m n.m.) – 2 dny

Standardní program pro dvoudenní trek v horách Rwenzori

Pokud jste ubytovaní v hostelu Trekkers v Kyanjuki, Kilembe, přijdou za vámi horští průvodci obvykle už odpoledne nebo večer před trekem a dají vám potřebné školení pro nadcházející trek v horách. Pokud ne, dostanete potřebné školení ráno před zahájením výstupu.

Den 1 Výstup z Trekkers Hostel 1 450 m n.m. do Sine Camp 2 596 m n.m. (Kalalama Camp 3 134 m n.m.)

Trek začíná v hostelu Trekkers v Kyanjuki, Kilembe, který se nachází 1 450 metrů nad mořem a 12 kilometrů od města Kasese. Vhodné je zahájit trek do 9 hodin, ale teoreticky můžete vyrazit až v 11-12 hodin. Dojdete k 2,2 km vzdálené bráně UWA (Uganda Wildlife Authority) ve výšce 1 727 metrů, což zabere zhruba jednu hodinu. Zde zaplatí vaši průvodci vstupné do národního parku a jeho strážci vás seznámí s pravidly chování v národním parku.

Začínáme chůzí do údolí přes vysoké lesy zóny Afro Montane. Jedná se o stálé stoupání s množstvím ptáků v okolním lese a šancí uvidět modré opice. Návštěvníci mohou občas vidět skupiny 15 až 20 černobílých opic Colobus, jak se prohánějí korunami stromů. Vzácně lze pozorovat opici L’Hoest nebo můžete v dálce slyšet divokého šimpanze. Existuje zde široká škála druhů rostlin od lesních stromů po bambusové houštiny, nízké keře, květiny, houby a mnoho stromů porostlých mechem a lišejníky, což vytváří zvláštní atmosféru.

V Sine Camp ve výšce 2 596 metrů jsou dřevěné chaty postavené mezi vysokými lesními stromy na úzkém hřebeni, kde můžete zakončit denní pochod a odpoledne posedět a kochat se přitom krásou lesa Afro Montane, zatímco se díváte dolů na krásný vodopád Enock Falls, který padá přes skály hluboko dolů. Někteří klienti rádi sedí venku a užívají si tepla táboráku a povídají si s průvodci o horách a životě v jejich komunitě.

Ti, kteří jsou fit a chtějí pokračovat až do Kalama Camp ve výšce 3 134 metrů, tak mohou učinit a užít si fantastických výhledů z tohoto kempu, například na jezero Lake George v národním parku Queen Elizabeth.

Strava: oběd, večeře
Ubytování: Sine Camp (Kalalama Camp)

Den 2 Sestup z Sine Camp 2 596 m n.m. (Kalalama Camp 3 134 m n.m.) do Trekkers Hostel 1 450 m n.m.

Aktivity tohoto dne závisí na tom, ve kterém táboře jste spali.

Pokud jste spali v táboře Kalalama, uslyšíte možná volání unikátního ptáka Rwenzori Turaco, který je v okolí hojný. Můžete se rozhodnout prozkoumat okolí oblasti Turaco, abyste získali dobré fotografie, nebo se můžete rozhodnout vylézt trochu výš, abyste viděli hezké mechy rostoucí na zemi a stromech, než se vrátíte dolů do Sine Camp.

Pokud jste se rozhodli spát v Sine Camp, můžete se ráno po procházce v lese vydat na cestu zpět a nebo si můžete druhý den ještě vyjít do Kalalama Camp, abyste si mohli užít výhledy z větší výšky a pak se vydat zpět dolů ke vstupu do parku a hostelu.

Při návratu ze Sine Camp, se vydáte po stezce vlevo dolů k vodopádu Enock Falls, který je nádherný a projdete krásným lesem s množstvím ptáků.

Toto je konec nezapomenutelného treku v pohoří Rwenzori.

Strava: snídaně, oběd
Ubytování: není součástí

Mapa pohoří Rwenzori

Mapa pohoří Rwenzori zobrazující trasy, kempy a vrcholy
Mapa pohoří Rwenzori zobrazující trasy, kempy a vrcholy (klikněte pro zvětšení)

Fakultativní služby a výlety

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento výstup vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.


    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@gorily-uganda.cz.
    A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420732599863.

    Další standardní programy pro treky v pohoří Rwenzori

    << Návrat k nabídce Treky v pohoří Rwenzori