Cena poznávacího zájezdu do Ugandy

Jaká je cena poznávacího zájezdu do Ugandy? Co ji ovlivňuje? Je to několik faktorů, které popíšeme v tomto článku.

Délka zájezdu

Je samozřejmé, že délka má velký vliv na cenu vašeho zájezdu v Ugandě, pokud se rozhodujete mezi jedním nebo dvěma týdny. Možná vás ale nenapadne, že jeden přidaný nebo odebraný den ze standardního itineráře může hrát také velkou roli v konečné ceně. Pokud od nás dostanete cenovou nabídku, která je trochu nad vaším plánovaným rozpočtem, jedním ze způsobů, jak ji snížit, může být zkrátit zájezd o jeden den. Vzhledem k tomu, že každý den navyšuje náklady (auto a pohonné hmoty, průvodce, jídlo, ubytování a aktivity), může to být „trik“, díky kterému se stane váš vysněný zájezd dostupný.

Počet zúčastněných

U zájezdu má počet lidí cestujících společně poměrně velký vliv na konečnou cenu, protože sdílejí náklady na provozní náklady (auto, průvodce a palivo). Máme safari vozidla, která mohou pojmout 1 až 7 cestujících, přičemž každá osoba může mít své vlastní sedadlo u okna. Pokud jste sólo cestující, cena se výrazně zvýší, protože provozní náklady nejsou sdíleny s nikým a na druhou stranu, pokud jste rodina nebo skupina přátel, cena na osobu se sníží, protože provozní náklady sdílíte.

Úroveň ubytování

Vaše preferovaná úroveň ubytování v Ugandě hraje velkou roli v ceně safari. Existují stylové ne příliš drahé chaty v ceně mezi 100-200 USD za dvoulůžkový pokoj za noc s plnou penzí a zároveň existují luxusní ubytování, které účtují více než 1000 USD za pokoj za noc. V závislosti na vašem rozpočtu si můžete vybrat levné, standardní, nadstandardní nebo luxusní ubytování.

Kromě délky safari může být úroveň ubytování „snadným“ způsobem, jak výrazně přizpůsobit cenu zájezdu vašemu rozpočtu. Pokud je cenová nabídka, kterou obdržíte, nižší než jste očekávali, můžete si dopřát luxus upgradovat si jednu nebo více nocí během zájezdu na hezčí úroveň ubytování. Zde vám rádi poradíme, co by se mohlo hodit.

Výběr aktivit

Posledním faktorem, který hraje velkou roli v ceně, je výběr aktivit. Na rozdíl od například dovolené na pláži má poznávací zájezd na většinu dní naplánované aktivity, které vyžadují vstupné a někdy i další poplatky. Trek za gorilami je aktivita, která přivádí do Ugandy mnoho turistů a také jedna z aktivit, která je nejdražší – permit (povolenka) na trek stál 700 USD v roce 2022.

Když se vydáte na poznávací zájezd, určitě si z něj přejete vytěžit maximum a strávit dostatek času v národních parcích v Ugandě, ale aby se cena udržela na rozumné úrovni, mohou se v některých dnech kombinovat procházky po vesnicích, komunitní turistika a relaxace.

Optimalizace programu zájezdu s ohledem na přesuny

Při plánování zájezdu se dají různé aktivity naskládat za sebe takovým způsobem, aby na sebe dobře navazovaly a neztráceli jste zbytečně čas (a peníze) dlouhými a opakovanými přesuny. Připravili jsme pro vás řadu standardních itinerářů, které jsme sestavili s využitím našich dlouholetých zkušeností a u kterých se zbytečných a dlouhých přesunů nemusíte bát. To ale neznamená, že by nešly dále upravit k vaši plné spokojenosti.

Seznam standardních itinerářů

Rada pro získání ideální ceny zájezdu

Pokud si zajistíte letenky sami a objednáte pouze pobyt v Ugandě od místní ugandské cestovní kanceláře, určitě dost ušetříte (běžně 30-40%).

Nejlepší radou, kterou vám můžeme dát, je vést otevřený dialog s námi o vašich přáních. Rádi upravíme jakýkoli standardní itinerář tak, aby vyhovoval vašemu rozpočtu a přáním. Díky našim zkušenostem vám můžeme navrhnout možné změny, které vám budou vyhovovat, a získat nejlepší možnou cenu vašeho poznávacího zájezdu do Ugandy.

Co je zahrnuto v ceně zájezdu

Naše nabídky obvykle zahrnují ubytování, stravu (snídaně, oběd a večeře), safari auto, palivo, anglicky mluvícího průvodce, vstupy do parku, permity (povolenky) pro gorily a šimpanze a všechny aktivity uvedené v itineráři, pokud nejsou označeny jako volitelné.

Kromě toho některé nabídky zahrnují vnitrostátní nebo regionální lety, pokud jsou výslovně zmíněny.

V ceně obvykle nejsou zahrnuty sycené a alkoholické nápoje, spropitné, víza, mezinárodní lety a osobní výdaje, jako je praní, občerstvení a suvenýry.