Kalalama Camp (3 134 m n.m.) a Samalira Camp (3 170 m n.m.) – 3 dny

Standardní program pro třídenní trek do Kalalama Camp a Samalira Camp

Pokud jste ubytovaní v hostelu Trekkers v Kyanjuki, Kilembe, přijdou za vámi horští průvodci obvykle už odpoledne nebo večer před trekem a dají vám potřebné školení pro nadcházející trek v horách. Pokud ne, dostanete potřebné školení ráno před zahájením výstupu.

Den 1 Výstup z Trekkers Hostel 1 450 m n.m. do Sine Camp 2 596 m n.m. (Kalalama Camp 3 134 m n.m.)

Trek začíná v hostelu Trekkers v Kyanjuki, Kilembe, který se nachází 1 450 metrů nad mořem a 12 kilometrů od města Kasese. Vhodné je zahájit trek do 9 hodin, ale teoreticky můžete vyrazit až v 11-12 hodin. Dojdete k 2,2 km vzdálené bráně UWA (Uganda Wildlife Authority) ve výšce 1 727 metrů, což zabere zhruba jednu hodinu. Zde zaplatí vaši průvodci vstupné do národního parku a jeho strážci vás seznámí s pravidly chování v národním parku.

Začínáme chůzí do údolí přes vysoké lesy zóny Afro Montane. Jedná se o stálé stoupání s množstvím ptáků v okolním lese a šancí uvidět modré opice. Návštěvníci mohou občas vidět skupiny 15 až 20 černobílých opic Colobus, jak se prohánějí korunami stromů. Vzácně lze pozorovat opici L’Hoest nebo můžete v dálce slyšet divokého šimpanze. Existuje zde široká škála druhů rostlin od lesních stromů po bambusové houštiny, nízké keře, květiny, houby a mnoho stromů porostlých mechem a lišejníky, což vytváří zvláštní atmosféru.

V Sine Camp ve výšce 2 596 metrů jsou dřevěné chaty postavené mezi vysokými lesními stromy na úzkém hřebeni, kde můžete zakončit denní pochod a odpoledne posedět a kochat se přitom krásou lesa Afro Montane, zatímco se díváte dolů na krásný vodopád Enock Falls, který padá přes skály hluboko dolů. Někteří klienti rádi sedí venku a užívají si tepla táboráku a povídají si s průvodci o horách a životě v jejich komunitě.

Ti, kteří jsou fit a chtějí pokračovat až do Kalama Camp ve výšce 3 134 metrů, tak mohou učinit a užít si fantastických výhledů z tohoto kempu, například na jezero Lake George v národním parku Queen Elizabeth.

Strava: oběd, večeře
Ubytování: Sine Camp (Kalalama Camp)

Den 2 Výstup z Sine Camp 2 596 m n.m. (Kalalama Camp 3 134 m n.m.) do Samalira Camp 3 170 m n.m.

Pokud jdete ze Sine Camp, trek začíná po dobré snídani přibližně v 8:30 a brzy vstoupíte do bambusové vegetační zóny, v níž vás čeká prudké stoupání s mnoha vysokými schody. V období dešťů je bambusová zóna poměrně blátivá a kluzká, což pochod zpomaluje. Atmosféra a les jsou však nádherné.

V táboře Kalalama v nadmořské výšce 3 134 metrů si můžete odpočinout a dát si rychlý šálek čaje nebo kávy, než se vydáte na další pochod.

Po pauze vystoupáte vřesovými lesy do 3 515 metrů nad mořem. Odtud sestoupíte do malebného údolí s mnoha rostlinami lobelia a krásnými květinami. Odtud vylezete kousek na Kyravillu a sestoupíte nádherným mechem porostlým hřebenem do tábora Samalira Camp, opět s fantastickým výhledem do okolí.

Strava: plná penze
Ubytování: Samalira Camp

Den 3 Sestup z Samalira Camp 3 170 m n.m. do Trekkers Hostel 1 450 m n.m.

Sestoupíme dolů bambusovými lesy zpět do lesní zóny Afro Montane, kde bude možné spatřit různé druhy ptáků a primátů.

Těsně pod odpočívadlem Omusita můžete pokračovat rovně dolů nebo odbočit doleva ke stezce podél řeky Nyamwamba, kde jsou stromy, lesy a říční údolí opravdu krásné, a poté pokračovat dále ke vchodu do parku a zpět do hostelu.

Toto je konec nezapomenutelného treku v pohoří Rwenzori.

Strava: snídaně, oběd
Ubytování: není součástí

Mapa pohoří Rwenzori

Mapa pohoří Rwenzori zobrazující trasy, kempy a vrcholy
Mapa pohoří Rwenzori zobrazující trasy, kempy a vrcholy (klikněte pro zvětšení)

Fakultativní služby a výlety

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento výstup vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.


    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@gorily-uganda.cz.
    A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420732599863.

    Další standardní programy pro treky v pohoří Rwenzori

    << Návrat k nabídce Treky v pohoří Rwenzori