Primate Lodge Kibale

Zažijte ugandskou pohostinnost uprostřed krásné přírodní scenérie v srdci národního parku Kibale, ugandském ráji šimpanzů a dalších primátů. Národní park Kibale je domovem více než 13 různých druhů primátů a mnoha dalších savců, motýlů a ptáků.

Velkou výhodou Primate Lodge Kibale je její poloha v lese hned vedle výchozího bodu pro treky za šimpanzi.

Devět prostorných luxusních chat se nachází samostatně v lese pro maximální soukromí a pocit života v přírodě. Všechny jsou vybaveny vlastní koupelnou, 2x Queen postelí nebo 1x postelí King, posezením se dvěma pohodlnými křesla, čtecí stolem a přilehlou velkou verandou s výhledem do lesa.

Sedm dalších standardních chat má také vlastní koupelnu, 2x Queen dvoulůžko nebo 1x King postel a také prostornou verandu s výhledem na deštný prales s lehátky.

Oblíbená dvoupatrová „Elephant Banda“ má v patře ložnici vybavenou obří postelí King a v přízemí obývací pokoj, kam můžeme umístit i menší přistýlku. Jako dvoulůžkový je velmi oblíbený u novomanželů na svatební cestě, pro oslavu výročí a „beznadějných romantiků“, kteří si také mohou užít soukromé lenošení a stolování na rozsáhlé verandě v patře, která jako by vedla přímo do lesa.

Mezi další vybavení ubytování patří prostorná jídelní terasa, dobře zásobený bar, bezplatná pokojová služba, odlehlý salonek s malou knihovnou, večerní táborák, prádelna (za malý poplatek), stejně jako bezplatné Wi-Fi ve veřejných prostorách.

Restaurace

Hlavní chata s restaurací je umístěná v bujné zeleni. V prostorné jídelně se s úsměvem podávají chutné pokrmy mezinárodní i tradiční africké kuchyně.

Bar

K restauraci přiléhá dobře zásobený bar, kde si můžete dát šálek čerstvé kávy nebo jiného nápoje a zároveň si užívat kouzelného lesa, který chatu obklopuje.

Salonek

Otevřený salonek je vybaven pohodlnými velkými židlemi, pohovkami a měkkými polštáři, takže je ideálním místem k odpočinku a poslechu štěbetání opic rudoocasých v hustých větvích.

Zdroj napájení

Hlavní chata a pokoje jsou vybaveny solární elektřinou. Jako záloha jsou na recepci k dispozici petrolejové lucerny. Fotoaparáty a mobily lze nabíjet v hlavní chatě.

Udržitelná turistika

Primate Lodge se nachází v chráněné oblasti národního parku Kibale a klade velký důraz na ochranu přírody a kultury. Chata je postavena z místních materiálů a využívá solární energii, aby se minimalizoval dopad na životní prostředí. Kromě toho ubytování přispívá k živobytí okolních komunit tím, že zapojuje místní rodiny do různých oblastí služeb, od zaměstnání a dodávek místně vypěstovaných produktů až po poskytování ručních řemesel a kulturních vystoupení.