Rwakobo Rock

Rwakobo Rock je ekologický hotel umístěný na malebném výběžku na okraji národního parku Lake Mburo. Rwakobo Rock je klidné a odlehlé útočiště. Pohodlné a prostorné chatky jsou rozmístěny kolem kopce, všechny nabízejí skvělý výhled na okolí.

Zvířata, jako je zebra, prase bradavičnaté, impala a bushbuck, se vyskytují běžně kolem chaty a často se shromažďují u napajedla pod jídelním koutem. V noci ožívají zvuky buše a dovolují vaší fantazii, aby se uvolnila.

Cesta z hlavní silnice vede přes krásný vládní ranč Nshara, kde se vedle stád zeber poklidně pase dobytek Ankole. Bahimští pastevci v této oblasti stále žijí tradičním životem a jsou vynikajícími strážci přírodní krajiny a její biologické rozmanitosti.

Rwakobo nabízí řadu jednoduchých i náročnějších procházek v okolní přírodě, také jízdu na horském kole a výlety autem nebo lodí.

Každou noc (pokud to počasí dovolí) rozdělá personál táborový oheň, abyste mohli sledovat romantický západ slunce a noční oblohu.

Ubytování

Rwakobo Rock nabízí doškové chatky se solárním osvětlením, splachovacími záchody a solárně vyhřívanými sprchami, které zapadají do přírodní krajiny. Chatky jsou rozesety kolem kopce s využitím skalnatých říms a odlehlých koutů. Chaty dodržují přírodní linie okolní divočiny. Poskytují hostům skutečný dostupný komfort.

Došková chatka

Máme také k dispozici samostatné pokoje v Hornbill House. Tato krásná došková budova má 5 ložnic, každá s vlastní koupelnou a verandou.

Pokoj v budově

Pro větší zážitek z buše máme i safari stany s vlastní koupelnou.

V Rwakobo Rock jsme odhodlaní podporovat a chránit okolní nedotčenou divočinu ekosystému jezera Mburo. Proto k zajištění odpovědného cestovního ruchu používáme technologie šetrné k životnímu prostředí, jako je zachycování dešťové vody, solární energie, solární ohřívače vody a solární chlazení.

Zajišťujeme také, aby Rwakobo Rock bylo bezpečné a hygienické ubytování a aby nic nezkazilo váš zážitek.

Restaurace a bar

Náš dobře zásobený bar nabízí řadu studených ugandských piv a nealkoholických nápojů, stejně jako víno a lihoviny. V baru si můžete vyžádat i teplé nápoje pro deštivé odpoledne.

Snídaně, obědy a večeře se podávají v hlavní chatě, od stálých menu až po večeře formou bufetu, vždy si vybere něco co vám bude vyhovovat.

Pokud od nás odjíždíte brzy ráno, snažíme se, abyste od nás neodcházeli s prázdným žaludkem. Můžeme vám připravit brzkou snídani nebo vás poslat na cestu s obědovým balíčkem.

V hlavní chatě najdete také nabíjecí stanice, které zajistí, že vám nikdy nedojde baterie ve vašem mobilu nebo fotoaparátu. Máme také (pomalé) wifi připojení, které vám pomůže zůstat ve spojení se světem.

Restaurace na terase

Další ubytování v Ugandě