Trek v horách Rwenzori (2 373 m n.m.) – 1 den

Standardní program pro jednodenní trek v horách Rwenzori

Pokud jste ubytovaní v hostelu Trekkers v Kyanjuki, Kilembe, přijdou za vámi horští průvodci obvykle už odpoledne nebo večer před trekem a dají vám potřebné školení pro nadcházející trek v horách. Pokud ne, dostanete potřebné školení ráno před zahájením výstupu.

Den 1 Trek z Trekkers Hostel 1 450 m n.m. do Omusita Rest Spot 2 373 m n.m. a zpět

Trek začíná v hostelu Trekkers v Kyanjuki, Kilembe, který se nachází 1 450 metrů nad mořem a 12 kilometrů od města Kasese. Vhodné je zahájit trek do 8:30 ráno, ale teoreticky můžete vyrazit až v 9-10 hodin. Dojdete k 2,2 km vzdálené bráně UWA (Uganda Wildlife Authority) ve výšce 1 727 metrů, což zabere zhruba jednu hodinu. Zde zaplatí vaši průvodci vstupné do národního parku a jeho strážci vás seznámí s pravidly chování v národním parku.

Začínáme chůzí do údolí přes vysoké lesy zóny Afro Montane. Jedná se o stálé stoupání s množstvím ptáků v okolním lese a šancí uvidět modré opice. Návštěvníci mohou občas vidět skupiny 15 až 20 černobílých opic Colobus, jak se prohánějí korunami stromů. Vzácně lze pozorovat opici L’Hoest nebo můžete v dálce slyšet divokého šimpanze. Existuje zde široká škála druhů rostlin od lesních stromů po bambusové houštiny, nízké keře, květiny, houby a mnoho stromů porostlých mechem a lišejníky, což vytváří zvláštní atmosféru.

Pak následuje strmé stoupání na hřeben pod Omusita Rest Spot, kde se napojíte na stezku sestupující ze Samalira Camp. Toto je nejvyšší bod treku ve výšce 2 373 metrů. Stezka se poté vine podél řeky Nyamwamba a přes nádherné roklinové lesy podél řeky. Existuje malá stezka, kde můžete projít dolů až k okraji řeky a kde možná uvidíte ledňáčka a další vodní ptáky.

Na závěr se vrátíte ke vchodu do parku a zpět do hostelu.

Toto je konec nezapomenutelného treku v pohoří Rwenzori.

Strava: oběd
Ubytování: není součástí

Mapa pohoří Rwenzori

Mapa pohoří Rwenzori zobrazující trasy, kempy a vrcholy
Mapa pohoří Rwenzori zobrazující trasy, kempy a vrcholy (klikněte pro zvětšení)

Fakultativní služby a výlety

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento výstup vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.


    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@gorily-uganda.cz.
    A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420732599863.

    Další standardní programy pro treky v pohoří Rwenzori

    << Návrat k nabídce Treky v pohoří Rwenzori