Zájezd Uganda září 2021

31. srpna 2021 přiletěla skupina pěti českých a slovenských klientů do Ugandy na dvanáctidenní zájezd. Uganda se na jaře roku 2021 konečně znovu otevřela pro turisty po téměř ročním lockdownu. Toho využili naši klienti, kteří původně chtěli přijet už v září roku 2020, ale v této době to bohužel nebylo možné, a proto svůj zájezd do Ugandy odložili na září 2021.

Program tohoto dvanáctidenního zájezdu do Ugandy zahrnoval především:

Záchranná stanice nosorožců

Nejdříve navštívila skupina našich klientů v rámci tohoto dvanáctidenního zájezdu do Ugandy záchrannou stanici Ziwa Rhino Sanctuary a vydala se na pěší safari za místními nosorožci.

Nosorožci jsou nekonfliktní zvířata. Proto se za nimi v Ziwa Rhino Sanctuary mohli naši klienti vydat pěšky. Samozřejmě je doprovázel místní průvodce, který rozumí chování těchto majestátních zvířat a kromě něj zajišťovali bezpečnost i ozbrojení strážci parku.

Hned na úvod se jednalo se opravdu o unikátní zážitek.

Zde je několik ukázek fotografií, které během tohoto pěšího safari za nosorožci 1. září 2021 naši klienti pořídili (po rozkliknutí náhledu si můžete zobrazit detail fotografie).

Trek za šimpanzi

Putování za šimpanzi rozhodně nemohlo chybět v programu tohoto zájezdu do Ugandy. Po pěším safari za nosorožci dorazili naši klienti do ubytování poblíž národního parku Kibale Forest a následující den se vydali pěšky na cestu za šimpanzi.

Šimpanz je člověku velmi blízce příbuzný lidoop. V národním parku Kibale se můžete vydat na putování za šimpanzi učenlivými.

I zde naše klienty samozřejmě doprovázel v pralese na jejich cestě za šimpanzi znalý místní průvodce, který rozumí chování těchto zvířat, ví kde je najít a jak se v jejich přítomnosti chovat.

Po necelé hodině pochodu průvodce našel rodinu šimpanzů zvyklých na lidi, v jejichž přítomnosti mohli strávit naši klienti celou hodinu a z blízké vzdálenosti pozorovat tyto zajímavé tvory.

Zde jsou ukázky krásných fotografií, které během tohoto setkání se šimpanzi pořídili (po rozkliknutí náhledu si můžete zobrazit detail fotografie).

Trek v horách Rwenzori

Po treku za šimpanzi si naši klienti naplánovali jako další bod svého zájezdu do Ugandy trek v Rwenzori (Měsíční hory), konkrétně pětidenní výstup na Weismann’s Peak.

Rwenzori jsou ideální pro milovníky horské turistiky a nedotčené „dechberoucí“ přírody, kteří se nebojí občasné námahy a nepohody. Kvůli náročnosti terénu a větším srážkám se v nich setkáte s podstatně méně návštěvníky než na „sousedním“ Kilimandžáru (jen desítky až stovky ročně), ale můžete zde získat spoustu unikátních zážitků.

Zájezd Uganda - Rwenzori jsou hory jako žádné jiné
Rwenzori jsou hory jako žádné jiné

Trek v Měsíčních horách je skvělá příležitost pro nadšené fotografy přírody. Během výstupu a sestupu se mění vegetační pásma, procházíte přes údolí, řeky, průsmyky, lesy, mokřady a další krajinné zajímavosti. Níže najdete několik ukázek fotografií, které naši klienti pořídili (po rozkliknutí náhledu si můžete zobrazit detail fotografie).

Plavba po kanálu Kazinga

Po pětidenním treku v horách Rwenzori dorazili naši klienti do ubytování poblíž národního parku Queen Elizabeth a následující den se vydali na plavbu lodí po kanálu Kazinga.

Kanál Kazinga spojuje dvě jezera patřící do Velké příkopové propadliny (Lake George a Lake Edward). Kanál, i obě jezera, se nachází v národním parku Queen Elizabeth. Je skoro čtyřicet kilometrů dlouhý a plavba po něm byla skvělým zážitkem.

Zájezd Uganda - Plavba po kanálu Kazinga
Plavba po kanálu Kazinga

Kanál Kazinga je vyhlášený obrovským množstvím hrochů, trávícími svůj den v chladivé vodě kanálu. Hroši však nejsou jedinými zvířaty, které naši klienti během plavby po kanálu Kazinga uviděli. Kromě hrochů pozorovali v kanálu a jeho okolí buvoly, slony, krokodýly, africká prasata a další druhy zvířat a také krásných ptáků.

Velmi zajímavé bylo také pozorovat přípravu místních rybářů z nedaleké vesnice na vyplutí.

Zde jsou ukázky fotografií, které během této plavby pořídili (po rozkliknutí náhledu si můžete zobrazit detail fotografie).

Trek za gorilami

Pozorování goril bylo pochopitelně hlavním cílem tohoto zájezdu do Ugandy a den, na který se všichni těšili.

Gorila je člověku velmi blízce příbuzný lidoop. V národním parku Bwindi se můžete vydat na putování za gorilami horskými. Naše klienty doprovázel i zde znalý místní průvodce a také dva ozbrojení rangeři z národního parku Bwindi.

Zde jsou další ukázky fotografií (po rozkliknutí náhledu si můžete zobrazit detail fotografie).

I vy můžete vyrazit na zájezd do Ugandy

V případě zájmu o podobné unikátní zážitky se můžete podívat na nabídku našich standardních itinerářů a nebo vám s organizací celého zájezdu do Ugandy na míru rádi poradíme.

Těšíme se na další milovníky dobrodružství a exotiky z České a Slovenské republiky.