Putování za šimpanzi

31. srpna 2021 přiletěla skupina našich českých a slovenských klientů na dvanáctidenní zájezd do Ugandy a putování za šimpanzi rozhodně nemohlo chybět v jejich programu. 1. září 2021 dorazili do ubytování poblíž národního parku Kibale Forest a následující den se vydali pěšky na cestu za šimpanzi.

Národní park Kibale Forest se nachází v předhůří pohoří Rwenzori (Měsíční hory) podél hranice s Kongem. Krajinu tvoří především tropický horský les, ve kterém se vyskytuje velké množství ptáků a primátů. Je oblíbeným cílem pro putování za šimpanzi, našimi „bratranci“.

Šimpanz je člověku velmi blízce příbuzný lidoop. V národním parku Kibale se můžete vydat na putování za šimpanzi učenlivými. Šimpanze učenlivého pokrývá černá nebo šedá srst, s výjimkou uší, tváří, dlaní a chodidel. Tváře jsou obvykle růžové, s věkem tmavnou až zčernají. Jsou to všežravci.

Naše klienty samozřejmě doprovázel v pralese na jejich cestě za šimpanzi znalý místní průvodce, který rozumí chování těchto zvířat, ví kde je najít a jak se v jejich přítomnosti chovat.

Po necelé hodině pochodu průvodce našel rodinu habituovaných šimpanzů (zvyklých na lidi), v jejichž přítomnosti mohli strávit naši klienti celou hodinu a z blízké vzdálenosti pozorovat tyto zajímavé tvory. V určitém okamžiku se nacházeli od nich ve velmi krátké vzdálenosti několika málo metrů.

Jednalo se opravdu o unikátní zážitek, při kterém se všem našim klientům tajil dech.

A byla to také skvělá příležitost pro nadšené fotografy. Zde jsou ukázky krásných fotografií, které během tohoto setkání se šimpanzi v září 2021 pořídili.

Po setkání se šimpanzi se naši klienti přesunuli do ubytování v městečku Kasese a následující den se vydali na trek do Měsíčních hor.

I vy můžete vyrazit na putování za šimpanzi v národním parku Kibale

V případě zájmu o podobný unikátní zážitek se můžete podívat na podrobnější informace na naší stránce Trek za šimpanzi.

S organizací celého zájezdu vám rádi poradíme. Putování za šimpanzi můžete kombinovat s dalšími aktivitami v Ugandě, jako je například návštěva nosorožců v Ziwa Rhino Sanctuary, trek za horskými gorilamitreky v pohoří Rwenzori, návštěva Murchisonových vodopádůplavba po kanálu Kazinga, výstup na některý z vulkánů v parku Mgahinga nebo safari v dalších národních parcích Ugandy. Za jednodenní nebo několikadenní prohlídku stojí i hlavní město Kampala.

Těšíme se na další milovníky dobrodružství a exotiky z České a Slovenské republiky.