Plavba po kanálu Kazinga

31. srpna 2021 přiletěla skupina našich českých a slovenských klientů na dvanáctidenní zájezd do Ugandy a plavba po kanálu Kazinga nemohla chybět v jejich programu.

7. září 2021 dorazili po pětidenním treku v horách Rwenzori do ubytování poblíž národního parku Queen Elizabeth a následující den se vydali na plavbu lodí po kanálu Kazinga.

Kanál Kazinga spojuje dvě jezera patřící do Velké příkopové propadliny (Lake George a Lake Edward). Kanál, i obě jezera, se nachází v národním parku Queen Elizabeth. Je skoro čtyřicet kilometrů dlouhý a plavba po něm byla skvělým zážitkem.

Kanál Kazinga je vyhlášený obrovským množstvím hrochů, trávícími svůj den v chladivé vodě kanálu. Během plavby se párkrát vynořili zpod hladiny jen kousíček od lodě, což pro některé členy výpravy nebyl úplně příjemný pocit, neznamenalo to ale pro ně žádné ohrožení jejich bezpečí. Lodě používané pro plavbu po kanálu jsou robustní a bezpečné.

Hroši však nejsou jedinými zvířaty, které naši klienti během plavby po kanálu Kazinga uviděli. Kromě hrochů pozorovali v kanálu a jeho okolí buvoly, slony, krokodýly, africká prasata a další druhy zvířat a také krásných ptáků.

Velmi zajímavé bylo také pozorovat přípravu místních rybářů z nedaleké vesnice na vyplutí.

Jednalo se opravdu o unikátní zážitek, který si naši klienti maximálně užili. Po dlouhém pětidenním treku v horách Rwenzori to byl také vítaný relax a odpočinek.

A byla to také skvělá příležitost pro nadšené fotografy. Zde je několik ukázek fotografií, které během této plavby v září 2021 pořídili (po rozkliknutí náhledu si můžete zobrazit detail fotografie).

I vy můžete vyrazit na plavbu po kanálu Kazinga

V případě zájmu o podobný unikátní zážitek se můžete podívat na podrobnější informace na naší stránce Kanál Kazinga.

S organizací celého zájezdu vám rádi poradíme. Plavbu po kanálu můžete kombinovat s dalšími aktivitami v Ugandě, jako je například návštěva nosorožců v Ziwa Rhino Sanctuary, trek za horskými gorilami nebo šimpanzitreky v pohoří Rwenzori, návštěva Murchisonových vodopádů, výstup na některý z vulkánů v parku Mgahinga nebo safari v dalších národních parcích Ugandy. Za jednodenní nebo několikadenní prohlídku stojí i hlavní město Kampala.

Těšíme se na další milovníky dobrodružství a exotiky z České a Slovenské republiky.