I Přemysl Rabas si zvolil Mamaland Safaris

V létě roku 2023 se na nás obrátila s žádostí o zajištění výstupu na Weismann’s Peak v pohoří Rwenzori velká skupina dvanácti turistů z Česka. K našemu překvapení jsme zjistili, že jejich vedoucím je Přemysl Rabas.

Přemka není asi třeba dlouze představovat nikomu, kdo se zajímá o Afriku a divoká zvířata. Je to je ředitel zoologické zahrady ve Dvoře Králové, předtím dlouholetý ředitel Podkrušnohorského zooparku v Chomutově. Také můžeme říct, že je český politik, protože je od roku 2018 senátorem za hnutí SEN 21, přičemž předtím byl v letech 2006 až 2010 poslancem Poslanecké sněmovny PČR za Stranu zelených. Přemysl Rabas je uznávaným odborníkem na africkou přírodu, aktivním členem řady zoologických institucí, aktivním účastníkem v reintrodukčních programech a publikuje v odborných i populárních časopisech. V roce 2002 vydal knihu Pil jsem ze Zambezi, kromě toho je spoluautorem knihy Zoopark – přestupní stanice a autorem desetidílného seriálu Přežili rok 2000 (zdroj Wikipedia).

Pro organizaci výstupu si Přemysl a jeho skupina vybrali Mamaland Safaris, mimo jiné kvůli spokojenosti a výborným recenzím dřívějších zákazníků na Trip Advisor a také díky atraktivní ceně. Zajistili jsme vše potřebné včetně průvodce, kuchaře, nosičů, ubytování v horských chatách a stravy a pití během výstupu. Velmi nás potěšilo hodnocení, které jsme obdrželi po jejich návratu do Česka: Hory byly parádní. Moc děkujeme a určitě budeme dále doporučovat.

Cesta na Weismann’s Peak a nazpět je opravdu krásná. Krajina a vegetace je to neskutečná a navíc se neustále mění. Dolů se jde z větší části jinou trasou než nahoru a o to je to zajímavější.

Pokud byste se i vy chtěli vydat s Mamaland Safaris na dovolenou v Ugandě, například do hor, na pozorování goril nebo za jinými životními zážitky, kontaktujte nás a my vám rádi vypracuje program šitý na míru a nabídneme atraktivní cenu od místní ugandské cestovní kanceláře. Jak správně poptat zájezd do Ugandy a jak získat nejlepší možnou cenu vám poradíme v článku Cena poznávacího zájezdu do Ugandy.

Níže se můžete podívat na fotografie z jednoho z předchozích výstupů na Weismann’s Peak (po kliknutí na náhled fotografie se zobrazí originál v plném rozlišení). Rwenzori jsou hory jako žádné jiné a navíc stále ještě nezkažené masovým turismem.