Podmínky pro vstup do Ugandy

Nabídku aktivit pro vaši dovolenou v Ugandě najdete na našich stránkách. Předtím než vyrazíte je ale nutné se seznámit s aktuálními podmínkami vstupu do Ugandy na stránkách Ministerstva zahraničních věcí (dále MzV).

Poznámka: vybrané informace uvedené níže v tomto článku jsou platné pouze v době jeho publikace.

Při příletu do Ugandy

Ugandské úřady pro vstup do země požadují potvrzení o dokončeném očkování; výjimka je zavedena pro děti mladší 5 let.

Pro neočkované cestující je pro vstup do země požadováno potvrzení o negativním RT-PCR testu; vzorek nesmí být odebrán dříve než 72 hodin před nástupem cesty.

Povinnost vyplňovat příjezdový formulář byla zrušena.

Při odletu z Ugandy

Potvrzení o negativním RT-PCR testu před odletem ze země je vyžadováno pro cestující bez dokončeného očkování proti COVID-19. Test musí být proveden ve vládou registrované laboratoři ne dříve než 72 hodin před odletem. 

Výsledky testů jsou doručovány e-mailem, textovou zprávou (tj. PDF odeslaným prostřednictvím aplikace WhatsApp) nebo fyzickou kopií.

Doporučuje se přinést si k odbavení na letišti vytištěnou kopii výsledku testu; elektronická kopie nemusí být přijata.

Podmínky v Ugandě

Povinné nošení roušek (výjimka pro osoby s dokončeným očkováním, a to pouze mimo uzavřené prostory, a pro děti mladší 5 let), dodržování dalších hygienických opatření včetně rozestupů. 

Veřejná i soukromá doprava je povolena za podmínky dodržování všech hygienických předpisů (např. ve veřejné dopravě nesmí být v provozu klimatizace). 

Hotely, restaurace, obchodní centra a trhy s potravinami otevřeny za podmínky dodržování všech hygienických předpisů a zachovávání rozestupů.

ODKAZY NA DOTČENÉ INSTITUCE