Aktuální podmínky vstupu do Ugandy

Mezinárodní letiště v Entebbe obnovilo provoz dne 1.10.2020 a obnovila se tak možnost vyrazit na zájezd do Ugandy. Lety provozují mimo jiné společnosti KLM, Brussels Airlines, Emirates, Turkish Airlines, Uganda Airlines, Qatar Airlines, Fly Dubai, Kenya Airways, Rwandair, Egypt Air a Ethiopian Airlines. Kromě Uganda Airlines mají společnosti povolen pouze jeden let denně.

Nabídku aktivit pro vaši dovolenou v Ugandě najdete na našich stránkách. Předtím než vyrazíte je ale vhodné se seznámit s aktuálními podmínkami vstupu do Ugandy na stránkách Ministerstva zahraničních věcí. Z těchto stránek vybíráme aktuáolní informace ke dni 26.10.2020.

VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY

Informace o podmínkách vycestování z ČR najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva vnitra ČR.   

VSTUP NA ÚZEMÍ UGANDY A TRANZIT

Pokyny ugandského úřadu pro civilní letectví pro cestující v letecké dopravě

Při příletu do Ugandy

Od cestujících je požadováno potvrzení o negativním testu na covid-19 (pouze RT-PCR) ne starší 72 hodin před nástupem do letadla směr Uganda. Letecké společnosti nesmí povolit vstup do letadla mířícího do Ugandy žádnému cestujícímu bez testu.

Cestujícím bude po příletu měřena teplota.

Pokud cestující bude projevovat symptomy infekčního onemocnění, bude převezen do izolovaného oddělení Entebbe Referral Hospital a podroben testu na covid-19; výsledky budou doručeny do 48 hodin po odebrání vzorků.

Při odletu z Ugandy

Od cestujících je požadováno potvrzení o negativním testu na covid-19 (pouze RT-PCR) ne starší 72 hodin před nástupem do letadla. To neplatí, pokud cílová země negativní test na covid-19 nevyžaduje; v tom případě se cestující musí před odletem z Ugandy prokázat příslušným potvrzením cílové země. S ohledem na praktické zkušenosti při uplatňování tohoto pravidla lze předejít průtahům a nejasnostem při odbavení tím, že cestující potvrzení o negativním testu má.

V letištním terminálu je povinné nošení roušek a dodržování rozestupů. Na letiště je třeba se dostavit min. 4 hodiny před odletem.

Cestující přijíždějící na mezinárodní letiště nebo z něho odjíždějící jsou vyňati z nařízení o zákazu nočního vycházení (21.00 – 5.30); při případné kontrole je třeba prokázat se pasem a letenkou.

DOPRAVA

Ve vnitrostátní veřejné i soukromé dopravě jsou zavedeny restrikce (počet cestujících, hygienická opatření). Některé okresy při hranicích s Keňou, Tanzanií a Jižním Súdánem jsou uzavřeny.

OPATŘENÍ

V zemi je zaveden zákaz vycházení mezi 21:00 a 5:30 a povinné nošení roušek na veřejnosti (pro všechny osoby starší 6 let).

Hotely a restaurace mohou být v provozu, pokud dodržují přísné hygienické podmínky a social distancing.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE