Pěší safari za nosorožci v Ziwa Rhino Sanctuary

Přesně 1. září 2021 navštívila skupina našich českých a slovenských klientů v rámci dvanáctidenního zájezdu do Ugandy záchrannou stanici Ziwa Rhino Sanctuary a vydala se na pěší safari za místními nosorožci.

Ziwa Rhino Sanctuary je záchranná stanice nosorožců tuponosých, zvaných také bílí. Rozkládá se na velké ploše a místní nosorožci zde žijí úplně stejně jako ve volné přírodě. Tento druh nosorožce je hned po slonu druhým největším suchozemským savcem. 

Nosorožci jsou klidná a nekonfliktní zvířata. Proto se za nimi v záchranné stanici Ziwa Rhino Sanctuary mohli naši klienti vydat pěšky. Samozřejmě je doprovázel znalý místní průvodce, který rozumí chování těchto majestátních zvířat a kromě něj zajišťovali bezpečnost i ozbrojení strážci hlídající nosorožčí stádo.

Průvodce brzy našel několik krásných jedinců, které mohli naši klienti pozorovat z blízké vzdálenosti, v určitém okamžiku i pouze několika metrů. Průvodce velmi dobře věděl, že je důležité přiblížit se potichu a po větru, aby nosorožce zbytečně nevyplašil.

Jednalo se opravdu o unikátní zážitek, při kterém se všem našim klientům tajil dech.

A byla to také skvělá příležitost pro nadšené fotografy. Zde je několik ukázek fotografií, které během tohoto pěšího safari za nosorožci v září 2021 pořídili.

I vy můžete vyrazit za nosorožci v Ziwa Rhino Sanctuary

V případě zájmu o podobný unikátní zážitek se můžete podívat na podrobnější informace na naší stránce Záchranná stanice nosorožců Ziwa Rhino Sanctuary.

S organizací celého zájezdu vám rádi poradíme. Návštěvu nosorožců můžete kombinovat s dalšími aktivitami v Ugandě, jako je například trek za horskými gorilami nebo šimpanzitreky v pohoří Rwenzori, návštěva Murchisonových vodopádůplavba po kanálu Kazinga, výstup na některý z vulkánů v parku Mgahinga nebo safari v dalších národních parcích Ugandy. Za jednodenní nebo několikadenní prohlídku stojí i hlavní město Kampala.

Těšíme se na další milovníky dobrodružství a exotiky z České a Slovenské republiky.

Napsat komentář