Aktuální podmínky pro vstup do Ugandy

Vlajka Uganda

Nabídku aktivit pro vaši dovolenou v Ugandě najdete na našich stránkách. Předtím než vyrazíte je ale vhodné se seznámit s aktuálními podmínkami vstupu do Ugandy na stránkách Ministerstva zahraničních věcí (dále MzV). Z těchto stránek vybíráme aktuální informace ke dni 23.1.2022.

Pokyny ugandského úřadu pro civilní letectví pro cestující v letecké dopravě jsou následující:

Při příletu do Ugandy

Ugandské úřady pro vstup do země požadují

  1. potvrzení o negativním RT-PCR testu; vzorek nesmí být odebrán dříve než 72 hodin před nástupem cesty;
  2. vyplnění elektronického formuláře Health Surveillance Form;
  3. Po příletu se cestující na letišti podrobí dalšímu RT-PCR testu (výjimka pro děti do 6 let). Test je možné objednat předem na této stránce. Poplatek 30 USD je nutné zaplatit min. 24 hodin předem online

Zde upozorníme na odchylku v zavedené a akceptované praxi oproti informacím uvedeným na stránkách MzV týkajících se místa, kde je možné čekat na výsledek testu po příletu. MzV uvádí oficiální informaci, že je nutné čekat doma nebo v hotelu. Ovšem, pokud budete mít objednaný zájezd do Ugandy od ugandské cestovní kanceláře, tedy i Mamaland Safaris, pak vás po provedení kontrolního testu na letišti vyzvedne náš průvodce a vy normálně pokračujete první den v dohodnutém programu. Výsledky testů budou zaslány na místo vašeho ubytování první den a/nebo naší cestovní kanceláři.

To jestli máte nebo nemáte očkování, nebo jestli jste prodělali nebo neprodělali COVID19, se do pravidel ugandské vlády pro cestování nepromítá.

Podstoupení RT-PCR testu na letišti není povinné pro děti do 6 let. 

Při odletu z Ugandy

Potvrzení o negativním RT-PCR testu je vyžadováno i před odletem ze země. Test musí být proveden ve vládou registrované laboratoři ne dříve než 72 hodin před odletem. Tento požadavek je povinný pro všechny odlétající cestující z Ugandy, i když to cílová země nevyžaduje.

Výsledky testů jsou doručovány e-mailem, textovou zprávou (tj. PDF odeslaným prostřednictvím aplikace WhatsApp) nebo fyzickou kopií.

Doporučuje se přinést si k odbavení na letišti vytištěnou kopii výsledku testu; elektronická kopie nemusí být přijata.

S ohledem na návrat do ČR patří Uganda k zemím s velmi vysokým rizikem nákazy COVID-19 (tmavě červená barva).

Podmínky v Ugandě

Zákaz nočního vycházení byl zrušen.

Je povinné nošení roušek na veřejnosti (pro všechny osoby starší 6 let) dodržování dalších hygienických opatření včetně rozestupů.

Veřejná i soukromá doprava je povolena za podmínky dodržování všech hygienických předpisů (např. ve veřejné dopravě nesmí být v provozu klimatizace). 

Hotely, restaurace, obchodní centra a trhy s potravinami otevřeny za podmínky dodržování všech hygienických předpisů a zachovávání rozestupů.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE