Aktuální podmínky pro vstup do Ugandy

Nabídku aktivit pro vaši dovolenou v Ugandě najdete na našich stránkách.

Předtím než vyrazíte je ale nutné se seznámit s aktuálními podmínkami vstupu do Ugandy na stránkách Ministerstva zahraničních věcí (dále MzV) a pokyny ugandského úřadu pro civilní letectví pro cestující v letecké dopravě.

Při příletu do Ugandy

Ugandské úřady pro vstup do země požadují

  1. potvrzení o negativním RT-PCR testu; vzorek nesmí být odebrán dříve než 72 hodin před nástupem cesty;
  2. vyplnění elektronického formuláře Health Surveillance Form;

To jestli máte nebo nemáte očkování, nebo jestli jste prodělali nebo neprodělali COVID19, se do pravidel ugandské vlády pro cestování nepromítá.

Jako horkou novinku vám můžeme sdělit, že s platností od 16.2.2022 už nebudete po příletu na letiště v Ugandě podrobení dalšímu PCR testu, za který bylo nutné platit 30 USD. Tato povinnost nově odpadá.

Při odletu z Ugandy

Potvrzení o negativním RT-PCR testu je vyžadováno i před odletem ze země. Test musí být proveden ve vládou registrované laboratoři ne dříve než 72 hodin před odletem. Tento požadavek je povinný pro všechny odlétající cestující z Ugandy, i když to cílová země nevyžaduje.

Výsledky testů jsou doručovány e-mailem, textovou zprávou (tj. PDF odeslaným prostřednictvím aplikace WhatsApp) nebo fyzickou kopií.

Doporučuje se přinést si k odbavení na letišti vytištěnou kopii výsledku testu; elektronická kopie nemusí být přijata.

S ohledem na návrat do ČR patří Uganda k zemím s velmi vysokým rizikem nákazy COVID-19 (tmavě červená barva).

Podmínky v Ugandě

Zákaz nočního vycházení byl už dříve zrušen.

Je povinné nošení roušek na veřejnosti (pro všechny osoby starší 6 let) dodržování dalších hygienických opatření včetně rozestupů.

Veřejná i soukromá doprava je povolena za podmínky dodržování všech hygienických předpisů (např. ve veřejné dopravě nesmí být v provozu klimatizace). 

Hotely, restaurace, obchodní centra a trhy s potravinami otevřeny za podmínky dodržování všech hygienických předpisů a zachovávání rozestupů.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE